Naše kompletní služby

Preventivní prohlídky

Preventivní prohlídky tvoří podstatnou část naší činnosti a zároveň jsou nezbytně nutnou složkou osobní péče o zdraví, protože právě během nich často odhalíme potenciálně závažné choroby, které přitom zatím nemusejí vykazovat pro pacienta viditelné příznaky. Kvalitní preventivní prohlídka pomůže zastavit průběh zubního onemocnění dříve, než dojde k případným komplikacím.

Především dětské preventivní prohlídky pak také přispívají k osvojení základních návyků při ústní hygieně. Zároveň platí, že zdraví prvních zubů má později výrazný vliv na zdraví zubů stálých a důsledné a pravidelné preventivní prohlídky při tom hrají nezastupitelnou roli.

Čištění zubního kamene

Odstraňování zubního kamene a leštění zubů je rutinní součástí dentální hygieny. Budete-li mít zájem, rádi Vám při této příležitosti poradíme se správným postupem čištění zubů, výběrem pomůcek a vybavíme Vás instrukcemi, které Vám pomohou k větší efektivitě Vaší domácí ústní hygieny.

Záchovná stomatologie

Pod názvem „záchovná stomatologie“ se skrývá vcelku běžná léčba zubů postižených kazem (popř. poničených úrazem či zánětem). Poškození zubním kazem léčíme pomocí zubních výplní (plomb) z různých materiálů, které pomáhají chránit odkrytou tkáň. Prioritou při jejich aplikaci je pro nás samozřejmě jejich trvanlivost a nezanedbáváme ani jejich estetickou kvalitu.

Je-li kazem postižena také zubní dřeň, přistupujeme k endodontickému vyšetření, které, zjednodušeně řečeno, spočívá ve vyčištění kořenových kanálků. Není třeba dodávat, že oba typy vyšetření jsou bezbolestné.

Protetika

Případy, kdy je zub, popřípadě celá skupina zubů, natolik poškozen, že je třeba jej celý nahradit, nejsou rozhodně neobvyklé, ať už je příčina ztráty zubu jakákoliv. Mezi protetika, tedy zubní náhrady, patří korunky, fasety či můstky, které jsou fixní a umožňují náhradu buď větší části zubu, nebo zubu celého, a dále snímací náhrady, které slouží na místě větší skupiny zubů. Stejně jako u našich jiných zákroků nám na srdci neleží jen kvalita a funkčnost provedení, na niž se u nás můžete vždy bez výhrady spolehnout, ale také estetický vzhled, který může pro pacienta u zubních náhrad představovat palčivý problém. Zvláštní důraz proto klademe na to, abychom vytvořili organický vzhled náhrady, která ztracený zub ve všech ohledech zcela zastoupí.

Estetická stomatologie

Zdravé zuby nejsou „jen“ nezbytností, která přispívá ke každodennímu spokojenému životu. Nespokojíte-li se s funkčním a spolehlivým chrupem bez bolesti, ale chcete-li mít také krásný úsměv, naše ordinace je Vám k dispozici. Nejčastějším zákrokem v oblasti estetické stomatologie, a také zákrokem stále více žádaným, je bělení zubů, díky němuž bude Váš chrup, který se běžně zabarvuje vlivem přijímané potravy nebo nápojů, jakými jsou například káva nebo červené víno, znovu zářivější. Ordinační bělení zubů je poměrně snadným a samozřejmě bezbolestným typem ošetření, jehož výsledky jsou velmi rychle viditelné. Využití odborného dohledu při bělení zubů přispívá k rychlosti, neškodlivosti a efektivitě bělení, abyste se jakékoliv pigmentace svého chrupu zbavili snadno a pohodlně.